Izskaidroti tehniskie termini

Vārdnīca

Kermi ACB – tehnisko terminu skaidrojums
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z _
A
Aktīvā dzesēšanas funkcija

Ar aktīvās dzesēšanas funkciju var dzesēt ēku. Lai panāktu aktīvo dzesēšanu, siltumsūknim jāspēj strādāt pretējā virzienā, tas nozīmē, ka dzesēšanas cikls norit pretējā virzienā. Siltums no ēkas ar siltumsūkņa palīdzību tiek atdots āra gaisam. Tāpēc darbojas (ir aktīvs) siltumsūkņa kompresors.

Apkures slodze

Ēkas apkures slodze parāda, cik daudz termiskās enerģijas jāpievada ēkai, lai telpās panāktu ideālu mikroklimatu, neskatoties uz siltuma zudumiem – piem., caur logiem un durvīm.

Atgaisošanas noslēgi

Atgaisošanas noslēgs noslēdz apkures sistēmu no ārpuses. Tas ir viegli noņemams, lai ventilētu sildelementu.

Atgriezeniskais spēks

Atgriezeniskie spēki ir tādi spēki, kas grīdas apkures sistēmā iedarbojas uz cauruli, lai tai atkal piešķirtu sākotnējo formu. Grīdas apkures sistēmu priekšrocība ir mazie atgriezeniskie spēki un augstais elastīgums.

Atpakaļgaitas temperatūra

Atpakaļgaitas temperatūra parāda, kāda ir ūdens temperatūra, kad tas ir izgājis cauri visam apkures lokam.

B
BAFA

No vienas puses, Federālais ekonomikas un eksporta kontroles birojs pilda administratīvu lomu ārējās tirdzniecības, enerģētikas, ekonomikas attīstības un auditoru uzraudzības jomās. Tas arī veicina energoefektīvas tehnoloģijas un enerģijas taupīšanas pasākumus.

Bez vērpes

Lai atvieglotu x-net grīdas apkures sistēmu ierīkošanu, ir speciāla notīšanas ierīce, kas gādā, lai caurules pirms instalēšanas varētu viegli atritināt un tās nesavērptos. Tādējādi būvlaukumā iespējams strādāt ātri un vienkārši.

Buferrezervuāra uzpildes sūknis

Buferrezervuāra uzpildes sūknis nogādā siltumsūkņa saražoto siltumu līdz buferrezervuāram vai dzeramā ūdens rezervuāram.

C
Centrālā ventilācijas sistēma

Izšķir centralizēti sakārtotu centrālo sistēmu:

  • viena ventilācijas iekārta apgādā vairākas dzīvojamās vienības.
  • Decentralizēta (puscentrāla) centrālā sistēma: dzīvojamo telpu ar gaisu apgādā ventilācijas iekārta, gaiss pa cauruļvadiem tiek novadīts attiecīgajās telpās.
CO2 emisija

CO2 emisijas attiecas uz siltumnīcefekta gāzēm, kas rodas, piemēram, ogļu, dīzeļdegvielas, benzīna, dabas vai šķidrās gāzes un koksnes sadedzināšanas rezultātā. CO2, kas rodas degšanas procesos, uzkrājas atmosfērā un lielā mērā ir atbildīgs par siltumnīcas efektu un globālo sasilšanu.

COP

Lietderības koeficients, saukts arī par “coefficient of performance” (COP), attiecas uz definētu siltumsūkņa darba punktu (piem., A2/W35 – gaisa temperatūra 2 °C, turpgaitas temperatūra 35 °C). COP ir kā momentuzņēmums, un tas parāda atdotā siltuma daudzuma attiecību pret saņemto elektrisko enerģiju.

D
Decentralizētā ventilācijas sistēma

Decentralizētās ventilācijas iekārtas ar siltuma atgūšanu parasti ietekmē tikai atsevišķas telpas un visbiežāk tiek darbinātas bez kanālu sistēmas. Taču var būt arī tā, ka caur cauruļu sistēmu iekārtei tiek pieslēgta otra telpa.

Divu cauruļu sistēma

Divu cauruļu sistēma sastāv no atsevišķiem turpgaitas un atpakaļgaitas cauruļvadiem. Tādējādi visus sildelementus var sildīt vienmērīgi – pat ar hidrauliskā balansa palīdzību.

E
EC motors

EC motors (Electronically commutated Motor) ir līdzstrāvas motors bez sukām, kura uzbūve līdzinās maiņstrāvas sinhronajai mašīnai, ko ierosina pastāvīgie magnēti. Rotācijas lauku iegūst ar iebūvētu komutācijas elektroniku (strāvas pārveidošana). Maiņstrāvas tīkls statora tinumā rada rotējošu magnētisko lauku, kas rotorā inducē magnētisko lauku un liek tam griezties. Priekšrocība ir ļoti augstais lietderības koeficients un apgriezienu skaita bezpakāpju regulēšana, ko panāk komutācijas elektronika.

Elektriskajā papildu režīmā

Dizaina radiatori ar elektrisko papildu režīmu ir pievienoti pie centrālapkures tīkla, taču tos var sildīt elektriski neatkarīgi no apkures tīkla. To galvenokārt var izmantot starpsezonu laikā vai īslaicīgam siltuma pieprasījumam. Vairāk informācijas par dizaina un vannasistabas sildelementu elektrisko režīmu.

EnEV

Enerģijas ekonomijas Regula (EnEV), pamatojoties uz Enerģijas ekonomijas likumu, definē standarta prasības privātām un komerciālām jaunbūvēm, piemēram, dzīvojamām ēkām, birojiem u.c., kurām jāveicina energoekonomiskas būvprojektu būvniecības metodes. Tas paredzēts, lai nodrošinātu būvprojektu energoefektīvu projektēšanu. Tā ir Vācijas ekonomikas pārvaldības tiesību aktu sastāvdaļa.

EnOcean

Pasaules vadošie uzņēmumi ēku jomā ir pievienojušies EnOcean alliance apvienībai. Lai ēkas padarītu energoefektīvākas, elastīgākas un samazinātu izmaksas, tā iestājas par tādiem ēkas automatizācijā izmantojamiem tālvadības slēdžiem, sensoriem un uztvērējiem, kam nav bateriju.

Entalpijas siltummainis

Entalpijas siltummaiņi atšķirībā no parastajiem siltummaiņiem var atgūt arī mitrumu. Tā ir priekšrocība ziemas apstākļos, jo tiek palēnināta dzīvojamo telpu dabiskā izžūšana. To var izmantot, lai dzīvoklī paaugstinātu mitruma līmeni līdz skaitlim, kas piedāvā lielāku komfortu. Protams, it īpaši aukstajā gadalaikā ir svarīgi pielāgot un samazināt gaisa daudzumu atbilstoši faktiskajam patēriņam un izvairīties no telpu pārkurināšanas virs 23 °C, lai uzturētu gaisa mitrumu robežās virs >35 %.

F
Filtri

Filtrus var iedalīt ārējā gaisa filtros un izplūdes gaisa filtros.
Āra gaisa filtrs nodrošina tīru, svaigu gaisu mājā. Smalkie putekļi un ziedputekšņi, kā arī mikrobi, vīrusi un baktērijas no ārpuses nenokļūst ēkā. Turklāt ārējā gaisa filtri aizsargā uzstādītos komponentus no piesārņojuma.
Izlietotais gaiss izplūst atpakaļ ārā caur izplūdes gaisa filtru. Putekļi un netīrumu daļiņas tiek izfiltrētas arī no izplūdes gaisa un neļauj ierīcei kļūt netīrai. Tas nodrošina tīru siltummaiņa darbību un tiek saglabāta siltuma atgūšanas efektivitāte.

Oriģinālos Kermi filtrus kontrolētai savas dzīvojamās telpas ventilācijai varat viegli un ērti pasūtīt Kermi rezerves daļu veikalā.

G
Gala noslēgi

Gala noslēgs noslēdz apkures sistēmu no ārpuses un aizsedz atveri aiz tās. Tas ir viegli noņemams apkopes darbiem. Gala noslēgi ietilpst mūsu sildelementu piegādes komplektā.

H
Hibrīdsistēma

Hibrīda apkure apvieno dažādas siltuma ražošanas metodes. Klasiskie enerģijas avoti, piemēram, nafta vai gāze, bieži tiek apvienoti ar atjaunojamiem enerģijas avotiem, kombinējot divu dažādu apkures sistēmu stiprās puses.

Hidrauliskais balanss

Lai nodrošinātu; ka apsildes sistēma darbojas nevainojami, karstā ūdens tilpuma plūsma jāpielāgo katra atsevišķa sildelementa siltuma patēriņam. Kermi sildelementi ar ventili jau rūpnīcā ir iestatīti atbilstoši sildelementa nominālajai siltuma jaudai. Tā tiek ekonomēta maksa par enerģiju un iegūts optimāls siltuma komforts. Papildu informācija par tēmu Ventiļa mehānisms un hidrauliskais balanss.

I
IF Design Award

Hannoveres Starptautiskā dizaina foruma (International Forum Design) daudznacionālā žūrija katru gadu apbalvo ikdienas lietošanas produktus, kas izceļas ar savu formu un funkcionalitāti, ar iF DESIGN AWARD – vienu no pasaulē lielākajām un prestižākajām dizaina konkurences godalgām. iF DESIGN AWARD godalga tiek piešķirta jau vairāk nekā 60 gadus. Tāpēc uzņēmumi no visas pasaules piesaka konkursam savus inovatīvos izstrādājumus. Ekspertu žūrija vairāk nekā 50 cilvēku sastāvā trīs dienas ilgā “mamutu pārbaudē” ik gadu izvērtē 5000 līdz 6000 produktu, kuri sacenšas par kāroto balvu kategorijā “Produkts/iepakojums”.

Daudzi no mūsu dizaina un vannasistabas sildelementiem jau ir saņēmuši kāroto iF Design Award balvu. Tostarp

Infrasarkanais sildītājs

Infrasarkanais sildītājs ir sildītājs, kas darbojas ar elektrību. Tas piedāvā procentuāli augstu daļu efektīva, patīkama starojuma siltuma. Šis siltums līdzīgi saules stariem tieši un ātri iedarbojas uz cilvēka ķermeni un apstarotajiem laukumiem. Procentuāli augstā starojuma siltuma daļa minimizē gaisa un putekļu virpuļu rašanos. Tāpēc infrasarkanie sildītāji ir īpaši piemēroti alerģiskiem cilvēkiem.

K
Kermi Clip

Sildelementu sānu pārsegu noturēšanai vietā izmanto Kermi Clip. Tie ir iekļauti standarta komplektācijā katram sildelementam ar sānos uzstādāmiem pārsegiem. Ja jums joprojām ir nepieciešama nomaiņa, varat viegli tiešsaistē pasūtīt Kermi Clip mūsu Kermi rezerves daļu veikalā.

KfW

“Kreditanstalt für Wiederaufbau” (KfW) (Rekonstrukciju kredītbanka) ir viena no pasaules vadošajām attīstības bankām. Ar dažādām veicināšanas programmām tā atbalsta būvdarbu pasūtītājus, tostarp arī palīdzot nopirkt mājokļa īpašumu un būvēt energoefektīvas un resursus ekonomējošas būves. Daudzi no Kermi produktiem atbilst KfW veicināšanas noteikumiem.

Klimata aizsardzības pakete 2030

Kā daļu no Klimata aizsardzības likuma Vācijas federālā valdība ir pieņēmusi lēmumu par pasākumiem, kuru mērķis ir līdz 2050. gadam panākt siltumnīcefekta gāzu neitralitāti. Programma ietver CO2 taupīšanas pasākumu paketi enerģētikas sektoram, rūpniecībai, ēkām, transportam, lauksaimniecībai un mežsaimniecībai, zemes izmantošanai un atkritumu apsaimniekošanai. Vācija vēlas līdz 2030. gadam samazināt CO2 emisijas vismaz par 55 procentiem.

Korozijaizsardzība

Uz radiatoriem daudzās ēkās iedarbojas īpaši apstākļi, kas var sabojāt pārklājumu. Kermi pretkorozijas pārklājums ir speciāls slānis, kas tiek uzklāts tieši uz radiatora un pēc tam papildināts ar kvalitatīvu pulvera pārklājumu. Tas aizsargā sildelemetu no mitruma izraisītiem bojājumiem, un to var uzklāt arī zem krāsainas lakas.

Krāsu uzlabošana

Lai labotu nelielus sildelementa krāsas bojājumus, varat izmantot mūsu pielāgošanas pildspalvu vai smidzināšanas kannu. Abi ir pieejami krāsā RAL 9016 (balta). Šos produktus varat iegādāties pie kvalificētiem uzstādītājiem, specializētiem vairumtirgotājiem vai ērti tiešsaistē mūsu Kermi rezerves daļu veikalā.

kv vērtība

Kv vērtība ir pazīstama arī kā plūsmas faktors vai plūsmas koeficients, un tas mēra šķidruma vai gāzes sasniedzamo caurlaidi caur ventili. To izmanto, lai izvēlētos un izmērītu ventiļus, un tā atbilst ūdens plūsmai caur ventili (m³/h), pie spiediena starpības 1 bārs un ūdens temperatūras 5–30 °C.

L
Lietderības koeficients

Lietderības koeficients raksturo lietderīgās un pievadītās enerģijas attiecību. Jo augstāks lietderības koeficients, jo efektīvāk ierīce darbojas.

M
Maiņas bonuss

No 2026. gada jaunbūvēs vairs nedrīkstēs ierīkot tikai eļļas apkuri. Ir atļauta tikai reģeneratīvo sistēmu uzstādīšana vai hibrīdsistēmu izmantošana, kas papildus eļļai izmanto arī atjaunojamos enerģijas avotus siltuma ražošanai. Līdz ar federālās valdības jauno klimata paketi tirgus stimulēšanas programma ir vispusīgi atjaunināta un paplašināta. Šī subsīdija ir pazīstama arī kā maiņas bonuss.

Mesh-WLAN

Izmantojot WLAN tīklu, uztveršanu visā dzīvoklī izplata viena ierīce, maršrutētājs. Savukārt Mesh tīkls tiek izveidots visā dzīvojamā zonā, izmantojot dažādus piekļuves punktus.

Modulācija/modulējošs

Modulējošs (ar regulējamu jaudu) siltumsūknis var pielāgot savu apkures jaudu atbilstoši ēkas siltuma pieprasījumam. Šādi siltumsūknis var strādāt klusāk un efektīvāk, optimāli pielāgojoties atšķirīgajām āra temperatūrām.

N
Netīrais gaiss

Par netīro gaisu sauc piesārņoto gaisu (smakas, mitrums, CO2 vai citas gaistošās organiskās gāzes), kas jāizvada no dzīvojamām telpām.

Nomaiņas sildelements

Pārbūve, renovācija, modernizācija – arī šeit Kermi piedāvā daudzpusīgas iespējas. Mūsu nomaiņas sildelementi ir pieejami paneļu radiatoriem un dizaina sildelementiem dažādos augstumos, garumos un dziļumos. Pateicoties piemērotajiem nipeļu centru atstatumiem – 500 un 900 mm –, vecos DIN radiatorus var ātri, tīri un vienkārši nomainīt – bez sarežģītiem kalšanas un nojaukšanas darbiem.
Mūsu nomaiņas sildelementi pašlaik ir pieejami šādiem modeļiem:

P
Pārsegi un apmales

No vienas puses, sildelementu pārsegi aizsargā sildelemneta iekšējo darbību no netīrumiem, no otras puses, tie ir atbildīgi par gaisa plūsmas novadīšanu no sildelementa. Ja nav pārsega, siltais gaiss var izplūst nevēlamos virzienos un vairs netiek nodrošināta optimāla sadale telpā.
Apmales kalpo, lai nosegtu nevēlamus savienojumus vai stiprinājumus un tādējādi pasargātu tos no netīrumiem.

Mūsu Kermi rezerves daļu veikalā varat atrast sildelementu augšējos un sānu pārsegus, kā arī sildelementu savienojumu un stiprinājumu apmales.

Pasīvā dzesēšanas funkcija

Ar pasīvās dzesēšanas funkciju var dzesēt ēku. Siltumsūkņa kompresors pasīvās dzesēšanas laikā nedarbojas. Tikai cirkulācijas sūkņi vien panāk, ka siltumenerģija no ēkas caur siltummaini tiek novadīta gruntī. Pasīvā dzesēšana nav iespējama ar gaisa/ūdens siltumsūkni.

Pasīvās ēkas institūts (PHI)

Pasīvās ēkas institūts ir 1996. gadā dibināts neatkarīgs pētniecības institūts. Tas pārbauda un sertificē ēkas un komponentus, kas ēku padara par pasīvo ēku.

Pasīvās ēkas institūts (PHI)

Pasīvās ēkas institūts ir 1996. gadā dibināts neatkarīgs pētniecības institūts. Tas pārbauda un sertificē ēkas un komponentus, kas ēku padara par pasīvo ēku.

Pasūtījums

Kā galapatērētājs jūs saņemsiet mūsu produktus tikai pie kvalificēta instalētāja. Viņš labprāt jums izrādīs piedāvājumu.
Specializētu uzņēmumu savā tuvumā atradīsiet mūsu pārskatā.

Varat arī atrast rezerves daļas un piederumus savam sildelementam vai dzīvojamo telpu ventilācijai mūsu Kermi rezerves daļu veikalā un pasūtīt tos tiešsaistē, atrodoties mājās.

Pieplūdes gaiss

Pieplūdes gaiss ir termiski uzturēts (apstrādāts) un filtrēts gaiss, kas ieplūst dzīvojamās telpās.

Pieslēgumu veidi

Vidū novietotajiem pieslēgumiem Kermi ir izveidojis vienotu 50 mm standartu, kas jums līdz pašām beigām atstāj pilnīgu plānošanas un izlemšanas brīvību. Gandrīz visām ventiļu konstrukcijām pieslēgums ir pilnībā paslēpts aiz apmales. Vēl joprojām ar daudziem modeļiem ir iespējams realizēt klasisko variantu – sānu pieslēgumu labajā un kreisajā pusē. Dizaina sildelementam ar pieslēgumu vidū nav nozīmes, kā tiek pieslēgta turpgaita un atgaita, jo starp abiem pieslēgumiem atrodas noslēgs (atdaloša starpsiena). Plašāku informāciju par Kermi pieslēgumu veidiem jūs atradīsiet tehniskajā dokumentācijā pie attiecīgā produkta.

Plus X Award

PLUS X AWARD ir pasaulē lielākā inovāciju balva tehnoloģiju, sporta un dzīvesveida jomā. Tā apbalvo zīmolus par to produktu kvalitāti un inovācijām. Tāpēc mēs esam ļoti lepni, ka mūsu Kermi therm-x2 paneļu radiatoru produktu klāstam ir piešķirta PLUS X AWARD par to izcilajām īpašībām. Pie tiem pieder:

  • therm-x2 Profil
  • therm-x2 Plan
  • therm-x2 Line
  • Verteo
Power-to-Heat (P2H)

Siltumsūkņu Power-to-Heat funkcija ļauj izmantot, piemēram, lieko strāvu no saules fotoelementiem. Power-to-Heat burtiskā nozīme: pārveidot strāvu siltumā.

Puķu plaukti un palodzes

Paneļu radiatoriem, konvektoriem un Kermi Decor sildelementiem ir speciāli stiprinājumi, paredzēti puķu plauktiem. Stiprinājumus jūs atradīsiet tehniskajā dokumentācijā pie attiecīgā produkta. Puķu plauktus vai tamlīdzīgus pārsegus mēs paši neizgatavojam.

Mūsu Kermi rezerves daļu veikalā varat atrast arī palodzes balstu stiprinājumus tiešsaistē.

R
RAL

RAL ir Vācijas institūts, kas nodarbojas ar kvalitātes nodrošināšanu un marķējumiem. Izstrādājumiem un pakalpojumiem, kas dažādās kategorijās izceļas ar īpaši augstu kvalitāti, tiek piešķirta tā sauktā “RAL kvalitātes zīme”. Termins RAL ir vislabāk pazīstams ar savu RAL krāsu sistēmu, krāsu identifikācijas rasējumu sistēmu no RAL institūta. Kermi piedāvā arī plašu sildelementu krāsu klāstu, tostarp gandrīz visas RAL Classic krāsas. Vairāk informācijas par to skatiet mūsu Kermi krāsu koncepcijā.

Red Dot Award

“Red Dot” balva ir pazīstama visā pasaulē kā kvalitātes zīmogs labam dizainam. Lai varētu profesionāli novērtēt daudzveidību dizaina jomā, balva ir sadalīta trīs disciplīnās: Red Dot Award: Product Design, Red Dot Award: Brands & Communication Design un Red Dot Award: Design Concept. Katrs konkurss tiek organizēts reizi gadā. Iesniegtos produktus, zīmolus un komunikācijas projektus, kā arī dizaina koncepcijas un prototipus vērtē Red Dot žūrija.

Red Dot Award: Product Design, kas pastāv kopš 1955. gada, nosaka katra gada labākos produktus. Ražotāji un dizaineri no visas pasaules var pieteikt savus dizainus konkursam aptuveni 50 kategorijās. Saskaņā ar moto “Laba dizaina un inovācijas meklējumos” Red Dot žūrija izvērtē visus pieteikumus un piešķir Red Dot tikai tiem produktiem, kas pārsteidz ar labu dizaina kvalitāti. (Avots: www.red-dot.org)

Rezerves daļas un piederumi

Ja ir nepieciešama rezerves daļa vai piederums jūsu sildelementam vai dzīvojamo telpu ventilācijai, mūsu produktus varat iegādāties pie kvalificēta uzstādītāja. Varat atrast sev tuvāko specializēto uzņēmumu mūsu tehnisko partneru pārskatā.

Varat arī atrast atlasītās rezerves daļas un piederumus mūsu Kermi rezerves daļu veikalā un pasūtīt tos tiešsaistē, atrodoties mājās.

S
Saskaņošanas periods

Ja BAFA ir apstiprināts finansējums apkures sistēmas nomaiņai, sākas saskaņošanas periods. Finansētie pasākumi tiks īstenoti šo 12 mēnešu laikā. Ja pasākumi tiek aizkavēti, ir iespēja termiņu pagarināt.

SELV spriegums

“Safety Extra Low Voltage” (=SELV): zems elektriskais spriegums, kas garantē augstu pieslēguma drošumu, jo piedāvā īpašu elektrošoka aizsardzību.

Sildelementu izmēri

Šo informāciju jūs atradīsiet tehniskajā dokumentācijā pie attiecīgā produkta vai šīs tīmekļa lapas lejupielādes sektorā.

Visa dokumentācija – lejupielādes centrs

Sildelementu veids

Paneļu radiatorus var iedalīt vairākos veidos. Ir veids 10, 11, 12, 20, 22, 30 un 33. Nosaukums ir atkarīgs no uzstādīto apkures paneļu un konvektoru skaita un līdz ar to arī no dziļuma. Pirmais cipars norāda sildīšanas plātņu skaitu, bet otrais – konvektoru skaitu. Tas nozīmē, ka jo lielāks skaitlis, jo dziļāks ir sildelements.

Siltuma jauda

Sildelementa siltuma jauda ir atkarīga no dažādiem faktoriem, piemēram, plūsmas temperatūras, izmēra un konstrukcijas. Piemēram, ja turpgaitas temperatūra ir ļoti zema, sildelementam jābūt lielākam, taču ir arī tādi sildelementu modeļi, kas nodrošina ievērojami lielāku jaudu tādam pašam izmēram. Dažādos izpildījumos var izdalīt veidus 10, 11, 12, 20, 21, 22. un 33. Jo lielāks skaitlis, jo dziļāks ir sildelements. Pirmais cipars norāda sildīšanas plātņu skaitu, otrais cipars norāda konvektoru skaitu.

 Mūsu sildelementu siltuma jaudu jūs atradīsiet tehniskajā dokumentācijā pie attiecīgā produkta mūsu lejupielādes sadaļā. Ņemiet vērā, ka, nosakot siltuma jaudu, jāpievērš uzmanība pareizai temperatūras pāru izvēlei. Standarta siltuma jaudas noteikšana saskaņā ar EN 442 ir balstīta uz temperatūras kombināciju 75/65/20 °C. Tagad praksē tiek lietotas zemākās temperatūras.

Lai iegūtu pecīzu aprēķinu, lūdzam vērsties pie sava instalētāja. 

Siltuma rekuperācija

Siltuma rekuperācija raksturo enerģijas atkārtotas izmantošanas iespēju. Kā piemēru apskatot ventilācijas iekārtu, netīrā gaisa siltumenerģija ar siltummaiņa starpniecību tiek atdota āra gaisam. Atkārtoti iegūtā siltuma daļa tiek izteikta ar siltuma rekuperācijas koeficientu vai siltumatdeves koeficientu (lietderības koeficientu).

Siltuma sadale

Ko darīt, ja sildelements uzsilst tikai līdz pusei vai tikai augšpusē?

Ja sildelements ir tikai līdz pusei silts, bet ir sasniegta vēlamā istabas temperatūra, nav jāuztraucas. Termostats regulē ūdens padevi tā, ka šajā situācijā sildelementam pienāk tikai daļa ūdens. Taču, ja sildelements apakšā paliek auksts un telpas temperatūra pazeminās vai vairs nepaaugstinās, jārīkojas. Iespējamie nevienmērīgas apkures cēloņi ir dažādi, sākot no gaisa apkures sistēmā līdz nepareiziem spiediena apstākļiem apkures sistēmā.

Gaiss apkures sistēmā: to var viegli novērst, atgaisojot sildelementu. Viss, kas jums nepieciešams, ir standarta ventilācijas atslēga, kā arī bļoda un drāna, lai uztvertu izplūstošo apkures ūdeni. Ja sildelements joprojām īsti nesasilst vai istabas temperatūra nepaaugstinās, pārbaudiet 2. punktu.

Termostata ventilis: ja termostata ventilis ilgstoši nav ticis darbināts, tā tapa var iestrēgt. Tas nozīmē, ka caur sildelementu vairs neplūst pareizais ūdens daudzums un tas sasilst tikai augšpusē. Šajā gadījumā mēs iesakām vērsties pie specializēta uzstādītāja. Viņš var noņemt termostata ventili un vajadzības gadījumā nomainīt termostatu.

Hidrauliskais balanss: ja hidrauliskais balanss nav veikts pareizi vai ēkas siltumapgāde ir mainījusies strukturālu pasākumu dēļ, sildelements var sasilt tikai augšpusē. Šādā gadījumā iesakām sazināties ar specializētu uzstādītāju.

Kā risinājumu šeit var piedāvāt sildelementu ar x2 tehnoloģiju, jo tajā ūdens plūst vispirms caur priekšējo plātni. Priekšējā plāksne kļūst vienmērīgi silta, bet aizmugurējā plāksne darbojas daļējas slodzes režīmā (90 % no apsildes periodiem) kā starojuma ekrāns, kas norobežo auksto ārsienu.

Papildu informācija par mūsu therm-x2 sildelementiem. Specializētu uzņēmumu savā tuvumā atradīsiet mūsu pārskatā.

Siltuma starojums

Sildelementi var izdalīt konvekciju vai izstarot siltumu. Konvekcijas siltums paceļas telpā un sasilda gaisu, un pārvietojas tajā. Turpretim starojuma siltums nesasilda tieši gaisu, bet gan telpā esošos priekšmetus un sienas. Tādējādi putekļi gandrīz nevirpuļo un izdalītais siltums tiek uztverts kā īpaši patīkams.

Siltummaksas sadalītājs

Lielākā daļa Kermi dizaina sildelementu ir piemēroti ar siltummaksas reģistrēšanai ar siltummaksas sadalītāju. Principā pie paneļu radiatoriem var piemontēt iztvaikošanas skaitītājus. Tā kā reģistrēšanas ierīču izvietojums dažādiem ražotājiem ir atšķirīgs, sīkāku informāciju jautājiet attiecīgajam reģistrēšanas ierīces ražotājam. Plašāku informāciju jūs atradīsiet tehniskajā dokumentācijā pie attiecīgā produkta.

Siltumpretestība

Siltumpretestība ir svarīgs faktors, lai novērtētu komponentu izolācijas īpašības. Jo augstāka ir šī vērtība, jo labākas ir komponenta izolācijas īpašības.

Skaņas jaudas līmenis

Akustiskās jaudas līmenis pārvērš skaitliskā izteiksmē visu kopējo enerģiju, kas no objekta tiek izstarota kā skaņa. Šī vērtība nav atkarīga no vietas, telpas un attāluma. Pretēji skaņas spiediena līmenim to var izmantot, lai salīdzinātu ar citām ventilācijas ierīcēm

Skaņas spiediena līmenis

Skaņas spiediena līmenis nozīmē trokšņa intensitāti, kāda tiek uztverta. Šī vērtība vienmēr ir saistīta ar attālumu vai atstatumu, kā arī ar telpisko vidi.

Smart Grid (= viedais tīkls)

Smart Grid Ready-Label etiķete tiek piešķirta siltumsūkņu sērijām, kuru vadības tehnoloģija ļauj ar noteiktu saskarņu palīdzību integrēt siltumsūkni automatizētā elektrotīklā. Visi Kermi siltumsūkņi ir sertificēti ar SG Ready sertifikātu.

Starojuma aizsardzība

Starojuma ekrānam jāsamazina siltuma starojuma plūsma uz ārsienas pusi. Materiālam šeit ir pakārtota loma. Svarīgi, lai starp sildelementu un ārsienu tiktu izveidotu vēl viena gaisa šahta un siltums no sildelementa cirkulācijas ceļā netraucēti nonāktu telpā. Starojuma aizsardzības stiprinājumus varat atrast arī tiešsaistē mūsu Kermi rezerves daļu veikalā.

T
Termostata galviņa

Termostata galviņām ne vienmēr ir jāizskatās garlaicīgām. Kermi jūs atradīsiet dažāda dizaina termostatu galviņas hroma, nerūsējošā tērauda vai hroma baltā krāsā, lai tās atbilstu jūsu sildelementam.

Kā gala klients jūs varat iegādāties mūsu produktus no kvalificētiem specializētiem mazumtirgotājiem savā reģionā. Mūsu dizaina termostatu galviņas varat atrast arī mūsu Kermi rezerves daļu veikalā un pasūtīt tās tiešsaistē, atrodoties mājās.

Tirgotāji

Vai meklējat savā tuvumā esošu izplatītāju, lai tiešraidē apskatītu mūsu produktus, saņemtu padomu vai veiktu pasūtījumu? Varat atrast sev tuvāko specializēto uzņēmumu mūsu tehnisko partneru pārskatā.

Tirgus stimulēšanas programma (MAP)

Lai koncentrētos uz CO2 ietaupījumu būvniecības nozarē, tirgus stimulēšanas programma darbojas jau gandrīz 20 gadus. MAP tika atjaunināta un plaši paplašināta kā daļa no 2030. gada klimata aizsardzības paketes. Šī finansēšanas programma rada motivāciju ražot siltumu no tehnoloģijām, kuru pamatā ir atjaunojamie energoresursi. Tajos ietilpst, piemēram, siltumsūkņi, veco eļļas sildītāju nomaiņa vai hibrīdsistēmas.

Tīri elektriskais režīms

Sildelementi ar tīri elektrisko režīmu ir neatkarīgi no centrālapkures tīkla, jo uzstādīšanai pietiek ar kontaktligzdu kā enerģijas pieslēgumu. Tie ir laika un izmaksu taupošs risinājums modernizācijai, īpaši vecās ēkās. Taču pat enerģētiski pašpietiekamās jaunbūvēs ar fotoelektrisko sistēmu ar elektriskā radiatora palīdzību var izmantot savu saražoto elektroenerģiju. Vairāk informācijas par mūsu elektriskiem sildelementiem.

Tīrīšana un tīrīšanas līdzekļi

Putekļu uzkrāšanās sildelementu iekšpusē ir dabisks process, kas saistīts ar uzsilušā gaisa cirkulāciju, un to nevar tehniski novērst. Pieejamās vietas laiku pa laikam jātīra ar speciālām birstēm. Šos sildelementus var viegli notīrīt ar mūsu speciālo birsti.
To var iegādāties pie kvalificēta instalētāja, specializētajā vairumtirdzniecībā vai ērti Kermi rezerves daļu veikalā. Varat atrast sev tuvāko specializēto uzņēmumu mūsu tehnisko partneru pārskatā.

Varat arī tīrīt sildelementu ar sadzīves tīrīšanas līdzekļiem. Lakotām virsmām piemērotie tīrīšanas līdzekļi nedrīkst būt abrazīvi, ļoti sārmaini vai skābi (ķīmiski agresīvi).
Lai pareizi notīrītu sildelementu, vispirms ir jānoņem augšējais pārsegs. Lai to izdarītu, paceliet uz augšu sānu pārsega plastmasas klipsi (Kermi Clip; var pasūtīt arī interneta veikalā) un izskrūvējiet, griežot pretēji pulksteņrādītāju kustības virzienam. Kopējā garuma 1000 vai 1400 paneļu radiatoriem no augšējā pārsega ir jānoņem arī profila sildelementa stiprinājuma kronšteins. Pēc tam nedaudz ieslīpi noņemiet no sildelementa sānu pārsegu un atāķējiet no stiprinājuma āķiem, kad ir pacelts augšējais pārsegs. Un pēc tam, paceļot vienu galu un pārbīdot, atvienojiet augšējo pārsegu no otra sānu pārsega. Pēc tīrīšanas augšējā pārsega montāža notiek pretējā secībā.

Turpgaitas temperatūra

Ar turpgaitas temperatūru saprot temperatūru, līdz kādai jāuzsilda ūdens, pirms tas plūst cauri apkures sistēmai, caur sildelementiem un apsildes grīdām.

V
Vasaras apvadlīnija

Vasaras apvadlīnija ir apvads ap siltummaini. Tāpēc karstās vasaras naktīs ēkā var ievadīt vēso nakts gaisu, to iepriekš nesasildot ar netīro gaisu.

Ventiļi un ventiļu ieliktņi

Sildelementa plūsmas ātrumu var regulēt ar ventiļiem atkarībā no izmērītās temperatūras, lai regulētu iestatīto temperatūru vai uzturētu to nemainīgu. Jo tālāk ventiļa spiedslīdnis tiek iebīdīts ventilī, jo mazāks ir apkures ūdens plūsmas ātrums un otrādi.

Ko darīt, ja ventilis pārstāj darboties?
Ja sildelements ilgu laiku nav lietots, nogulsnējumi var nobloķēt ventiļa spiedslīdni vai arī gredzenveida sprauga atveres šķērsgriezumā ir aizsērējusi ar sīkām daļiņām. Bieži vien problēmu var atrisināt, noņemot termostata galviņu un dažas reizes izkustinot spiedslīdni, uzsitot ar ne pārāk cietu priekšmetu (āmura kātu). Daudzos gadījumos no problēmām var izvairīties, tukšajos dzīvokļos pagriežot sildelementu termostatus pozīcijā 3. Ventilis tad pastāvīgi tiek uzturēts kustībā, tādējādi nevar izveidoties nogulsnējumi. Atsevišķās situācijās (biezs katlakmens) paliek tikai viena alternatīva – nomainīt ventiļa ieliktni. Arī tad vajadzētu uzmanīties un izvairīties no ventiļa dīkstāves. Piezīme: Ventiļus drīkst nomainīt tikai speciālists!

Ko darīt, ja ventilis klaudz?
Ventiļa “klaudzēšana” liek domāt, ka sildelementā ir samainīta vietām turpgaita un atgaita. To var pārbaudīt, ļaujot sildelementam atdzist. Ja pieslēgums ir pareizs, vajadzētu uzsilt uz vidu vērstajai caurulei, kad ventilis ir atvērts. Ja tā nav, jāiemontē apgriezts krānu bloks. Ja sildelements nesasilda pareizi un dzirdat klauvējošos trokšņus, lūdzu, sazinieties ar vietējo specializēto uzstādītāju.

Kur atrast informāciju par ventiļu ieliktņiem?
Visu, kas jāzina par Kermi rūpnīcā iestatītajiem ventiļiem, jūs atradīsiet praktiskā ventiļu konsultanta kabatas formāta izdevumā (ievietot saiti šeit).

Kā nomainīt ventiļa ieliktni?
Ventiļa ieliktņi vienmēr jāmaina speciālistam, lai nodrošinātu, ka sildelements turpina darboties nevainojami. Lūdzam vērsties pie kvalificēta instalētāja. Tur jūs saņemsiet arī atbilstošus rezerves ventiļus.

Vienas caurules sistēma

Vienas caurules sistēmas gadījumā turpgaita un atpakaļgaita ir pieslēgta pie viena un tā paša cauruļvada. Tas nozīmē, ka ūdens vispirms plūst cauri pirmajam sildelemetam un to uzsilda, pēc tam turpina ieplūst otrajā sildelementā. Līnijas pirmā sildelementa atpakaļgaitas temperatūra ir otrā sildelementa turpgaitas temperatūra utt.

Virknes caurplūde

Ar sērijveida plūsmu un savu x2 tehnoloģiju Kermi ir radījis revolūciju apkurē. Turklāt vispirms tiek uzsildīta sildelementa priekšējā plātne, kas nodrošina ātru siltumu un maksimālu komfortu. Daļējas slodzes režīmā ar to lielākoties pietiek, lai nosegtu siltuma pieprasījumu. Aizmugurējā plātne darbojas kā starojuma ekrāns. Pieaugot siltuma pieprasījumam, tiek uzsildīta arī nākamā plātne, pēc tam nodrošinot radiatora maksimālo siltuma jaudu.

X
x-center base

Izmantojot Kermi centrālo x-center Base staciju, jūs varat ērti kontrolēt un ērti regulēt visus „Kermi Systems x-optimiert“ komponentus mājās, izmantojot datoru vai planšetdatoru, piemēram, vannasistabas sildelementu, elektrisko sildelementu, siltumsūkni, ventilāciju, apsildes grīdas vai radiatorus – pat tad, kad esat ceļā. Izmantojot universālo EnOcean saskarni, var integrēt arī citus dažādu piegādātāju produktus, piemēram, pārslēgšanas izpildmehānismus, logu kontaktus, žalūzijas, detektorus, sensorus un pogas.

Vienkārši pārbaudiet šeit, kuri produkti ir saderīgi ar x-center base.

Z
Zemes siltuma kolektors

Sālsūdens/ūdens siltumsūkņi ar zemes kolektora vai zondes palīdzību iegūst termisko enerģiju no apkārtējās vides un pārvērš to apkures siltumā. Zemes siltuma kolektori parasti tiek ierīkoti horizontālā līmenī līdz 2 m dziļumam.

Zemes siltuma zonde

Zemes siltuma zonde iegūst siltuma enerģiju no apkārtējās vides, izmantojot vienu vai vairākus dziļurbumus līdz 100 m dziļumam. Tāpēc tiem ir vajadzīga atļauja. Salīdzinot ar zemes kolektoriem, kā priekšrocību var minēt to, ka vajag ievērojami mazāk platības un gada griezumā ir augstāka siltumavota temperatūra, tāpēc siltumsūknis sasniedz augstāku efektivitāti.

Zemes siltuma zonde

Zemes siltuma zonde iegūst siltuma enerģiju no apkārtējās vides, izmantojot vienu vai vairākus dziļurbumus līdz 100 m dziļumam. Tāpēc tiem ir vajadzīga atļauja. Salīdzinot ar zemes kolektoriem, kā priekšrocību var minēt to, ka vajag ievērojami mazāk platības un gada griezumā ir augstāka siltumavota temperatūra, tāpēc siltumsūknis sasniedz augstāku efektivitāti.

ZVSHK

Centrālā apvienība “Sanitär Heizung Klima” (ZVSHK) ir profesionāla asociācija, ekonomiskā apvienība un santehnikas, apkures un klimata kontroles (SHK) amatnieku interešu pārstāve Vācijā. (avots: ZVSHK)

_
“Plug & Heat” princips

“Plug & Heat” princips nozīmē vienkāršu instalēšanu – attiecas galvenokārt uz gaisa-ūdens siltumsūkņiem: tie vienkārši jāuzstāda, jāpieslēdz un uzreiz var sākt sildīt.

Āra gaiss

Gaiss, kas ieplūst no āra.